Sezóna 2023

Možnosti spolupráce

Řez a trénink

Je načase se opět začít věnovat našim stromům. Pusťme se do toho.

Hodinový sadař

Všechny termíny až do konce dubna jsou zamluvené. Termíny na přelomu duben/květen, případně víkendové termíny, dávám přednostně zákazníkům programu VIP zahrada a posluchačům placeného kurzu.

Neváhejte si ale objednat termín a přelom duben/květen. Jarní řez zvládnete s pomocí kurzu a pozdní jarní a letní řezy už uděláme spolu.

Kurzy

Vzhledem k velkému zájmu o mé tréninkové a koučovací služby jsem připravil pro tuto sezónu 2 kurzy. Jeden je bezplatný (již koro 400 sledujících) a ten druhý, KLUB pro ty, co to myslí vážně, je zpoplatněn 320 korunami měsíčně. 

Součástí placeného KLUBU je mj. i série dílů pro party s dětmi, ve kterých se pokusím podpořit vztah dětí k zahradě a k přírodě skrze péči o ovocné stromy a keře. A zatraktivnit vztahy dětí s rodiči či prarodiči.

Zvládnete to, když tomu dáte čas. Kvalitní sadaři prostě nejsou a Vaše zahrada Vás potřebuje. A stanete se jejími skutečnými vládci.

VIP zahrada

Jarní řez, dva letní řezy, podzimní řez. Čtyři návštěvy po 90 minutách. Nejlepší termíny vzhledem k druhové skladbě zahrady. Whatsapp konzultace, výživa stromů, eko-poradenství. Přístup k videím a článkům placeného kurzu po celou sezónu. 

18.000,- Kč / sezónu + cestovní náklady

Projekční činnost

V případě zájmu o projekční služby mi prosím rovnou zavolejte:
734 490 779

Treláže, špalíry, palmety

Na Váš betonový plot navrhnu a založím prostorově nenáročný mikro-sad v přísných tvarech na nerezové treláži.. Vše potřebné o řezu přísných tvarů Vás naučím nebo navážeme dlouhodobou spolupráci. 

Resistentní mikro-vinice

Navrhnu Vám a postavím  konstrukci vinohradu a založím Vám mikro-vinici z rezistentních odrůd. Vše potřebné o řezu vinné révy Vás naučím nebo navážeme dlouhodobou spolupráci.

Řez ořešáků, statných třešní a dalších vysokokmenů

 !!! Najal jsem partu profesionálních lezců a vycvičil je na ovocné stromy a ořešáky. Můžeme se tedy konečně pustit i do statných stromů !!!

V některých případech, zejména u vysokokmenných jabloní ani lezec nepomůže a je potřeba zajistit plošinu nebo těžkou techniku. I to letos zvládneme.

Rizikový prořez a kácení jiných stromů než ovocných jsou také nyní možné

V případě zájmu o řez či kácení vysokokmenů mi prosím zavolejte na 734 490 779

Ať už jste si vybrali nebo nevybrali ...

Znáte zřejmě můj vztah ke stromům, k pěstování bez chemie a k samozásobení kvalitními potravinami. Pojďte do toho se mnou - alespoň na úrovni bezplatného kurzu na Facebook. A i když to teď právě nejde, určitě se na Vaši zahradě můžeme sejít v létě a stromy budou díky Vám (provedete jarní řez na základě mých instrukcí) připraveny na to nejdůležitější - letní diferenciační a výchovné řezy. A ty už můžeme udělat spolu. 

Roubování je umění

Pokud jste se rozhodli, že do toho se mnou jdete a že se naučíte vše potřebné pro citlivou péči o Vaše ovocné stromy a keře, pojďte si zkusit i to roubování. Je to super koníček a neobvyklá forma umění. 

Důležité články na mém blogu pro předjaří

Prosím Vás za ty švestky - začněte s tím stříháním a řezáním až po mrazech. A ještě lepší bude, když počkáte až bude těsně před květem. To už v ní proudí míza a tedy je schopna si hojit rány. Vy ještě do stromu bez květů dobře uvidíte a můžete tedy stříhat a řezat promyšleně a precizně.

Vytvořte si degustační strom na Vaší zahradě - nový, zábavný, tvořivý a krásný koníček pro Vás a celou Vaší rodinu.

Poznáte ji snadno. A je jedno jestli jde o meruňku, višeň, švestku a někdy i třešeň a broskvoň. Ta spoušť vypadá vždycky stejně. Listy se ohýbají a vadnou. Jako květina bez vody. Starší dřevo je v pořádku, ale loňské letorosty svěsí listy, které pak uschnou a zreznou a všude je vidět pryskyřice. Nakonec celé části stromu vypadají jako...

Přeji Vám super sezónu a těším se na shledanou