Poznejte svého sadaře

JÁ A OVOCNÉ STROMY

HODINOVÝ SADAŘ

Karel Maroušek

Poskytuji služby HODINOVÝ SADAŘ, TRENÉR ŘEZU OVOCNÝCH STROMŮ a RÁDCE PRO JEDLOU ZAHRADNÍ ARCHITEKTURU.

Je Vás mnoho, kteří chcete o své vlastní stromy pečovat sami a s láskou si je tvarovat a zušlechťovat. Jenom potřebujete poradit jak na to. Méně práce pro mne, ale o to zajímavější taková návštěva je.  Poradím Vám velmi rád s řezem a jeho kalendářem, výživou i s roubováním. Nebo Vám pomůžu. Nebo Vás to při práci naučím přímo na Vaší zahradě.

Prostě mi zavolejte.

Karel Maroušek, M.Sc., MBA
734 490 779

DŮLEŽITÉ MEZNÍKY
 

1994  ZALOŽENÍ FARMY

Když mi bylo 15, s rodinou jsme se přestěhovali z Prahy na chalupu ve středních Čechách a začali jsme hospodařit na 10 hektarech polí, luk a sadů. Pár kraviček, pár ovcí, pár koní. A spousta stromů.


1994 - 97 ZEMĚDĚLSKÁ ŠKOLA

Když už jsem se vydal cestou udržitelného zemědělství, jasnou volbou pro mne byla střední zemědělská škola. Mohl jsem si teorii ihned ověřovat v praxi. Jako sedlák jsem měl možnost během studia projít bezpočtem stáží a praxí u nás i v zahraničí.
 

1996  PRVNÍ VELKÁ STÁŽ V NORMANDII

Celé léto 1997 jsem strávil na stáži na farmě v Normandii. Staral jsem se o několik krásných jabloňových sadů a samozřejmě - pomáhal při výrobě cideru. A pak jsem si to zopakoval ještě další léto. A další.


2010 POSTGRADUÁL

Ač jsem zahájil studium na České zemědělské univerzitě v Praze už v roce 1997, trvalo mi 14 let než jsem dokončil vysokou školu včetně postgraduálu. Co se vleče, neuteče.

 

2011 - 2016  PRODLOUŽENÁ LÉTA V PROVENCE

Projel jsem desítky farem a sadů ve francouzské Provence. Je to pro mne srdeční záležitost. A na Côte d'Azur kousek.  Nejdříve sám a poté i s mou přítelkyní - nyní manželkou. Odjížděl jsem v květnu, vracíval se v říjnu. Každý rok. 


2017, 2020  NAROZENÍ SYNŮ

Narozením mých dvou synů se péče o naše ovocné stromy a zahrady stala ještě důležitější. A snad se nám s manželkou podaří klukům práci kolem stromů zpříjemnit tak, aby se stala samozřejmou a oblíbenou součástí jejich životů. 


2021 OBECNÍ A FIREMNÍ SADY, ALEJE A REMÍZKY

Předloni jsem ke svým stálým zákazníkům přibral i několik firem, které se rozhodli v okolí svých budov vysázet ovocné sady. Také jsem přibral do správy několik set mladých ovocných stromů v obecních alejích a remízkách.


2022 JEDLÁ ZAHRADNÍ ARCHITEKTURA

V loňském roce jsem se více zaměřil na poradenství a realizace v oblasti "jedlé zahradní architektury". Navrhuji transformace zahrad (a jejich majitelů), vhodnou druhovou a odrůdovou skladbu pro trvalý přísun a skladování ovoce. A projekty pomáhám realizovat. Ale stále stříhám stromy, nebojte :-)


2023 ON-LINE KURZY PRO ŠIRŠÍ PUBLIKUM

V letošním roce už nejsem schopen pokrýt poptávku po mých službách. Je Vás mnoho a já jsem jeden. Rozhodl jsem se tedy vytvořit on-line kurzy, ve kterých mohu své znalosti a zkušenosti předávat dál všem, kdo o to projeví zájem.