Kurz pro celou rodinu

PÉČE O OVOCNÉ STROMY 

Polopatický, komplexní a snad i zajímavý on-line kurz téměř ztraceného řemesla pro nadšence všeho věku. Na celou sezónu 2023.

Od jara do podzimu budu Vaším průvodcem stříháním, výsadbou, výživou a ochranou ovocných stromů a keřů. 

100% bez chemie!


Přidejte se do 
KLUBU TĚCH CO TO MYSLÍ VÁŽNE a v květnu SE TĚŠTE na: 

Výsadba dětského relaxačního biotopu

V první polovině května si zajistíme vše potřebné pro výsadbu a v sobotu 14.5. provedeme společně výsadbu. Na zahradách i na balkonech.

Hnojení a výživa stromů na list

Až se naše stromy olistí začneme s přihnojováním formou postřiku na list. Používat budeme pouze přírodní hnojiva a velmi s citem.

Omlazení staré zahrady

V květnu už uvidíme, co na starých stromech žije, co živoří a co už je mrtvé. Naučím Vás, jak citlivě a chytře omladit staré ovocné stromy.

Setkání - ovocná krajinotvorba

Setkáme se v Bořanovicích, kde Vám při práci na třešňové aleji povím něco o řezu stromů plnících krajinotvornou funkci.

Zvyšování imunity stromů a keřů

Půda se v květnu ohřeje a my budeme moci začít používat mikroorganismy pro zvyšování imunity stromů. Poradím Vám jak na to.

Roubování jabloní více odrůdami

Květen je perfektní čas pro roubování jabloní. Rouby krásně spí a jsou připravené. A pokud někdo chce roubovat a nemá rouby - mám více.

On-line poradna

V polovině května se setkáme na celý večer on-line a já budu odpovídat na Vaše dotazy. Můžete mi poslat fotky stromů, probereme řez.

Šittův řez meruněk

Velmi důležitý řez, který zvyšuje pravděpodobnost, že Vaše meruňka nezmrzne v květu. Řez pro lepší tvar koruny a prosvětlený zdravý strom.

Ovocné stromy na balkonech

Provedu Vás pěstováním zákrsků a sloupovitých ovocných stromů v nádobách na terasách a balkónech. Od výsadby po zazimování.

Řez třešní a višní

Konečně se můžeme pustit do stříhání třešní a višní. Ukážu Vám jak na to od malých stromů po dospělé statné stromy. 


Vysokokmeny

Vysvětlím a ukážu Vám jak pracovat se statnými vysokokmeny. Podíváme se na řez stromu s pravidelnou péčí i na omlazení přehuštěného stromu.


UKÁZKOVÁ LEKCE
Z BEZPLATNÉHO KURZU NA FB

Videa tvoří podstatnou část kurzu. Natáčím je pro Vás přímo u stromů a snažím se jednoduše a prakticky předat své zkušenosti všem, kteří mají zájem.
Srozumitelně a snad i poutavě. Metodicky, vše ve správných termínech.

V čem je lepší placený KLUB?

Členům klubu předám tajemství úspěchu, nejen schopnost sázet a stříhat stromy.

Více videí, možnost klást mi dotazy a konzultovat se mnou své stromy a projekty.

V placeném kurzu věnuji mnohem více prostoru partám s dětmi a mládeží.

O co je rozšířený placený KLUB?

Více videí ze zahrad a sadů

Živá vysílání řezu, on-line poradny

Setkávání u řezu
v krásných sadech

Telefonické a video konzultace


Individuální workshopy u Vás

PŘEDSTAVENÍ

Seznamte se se mnou, mou prací a cílem tohoto projektu


... a jestli přijdete do KLUBU i se svými dětmi, je toho spousta co mohou získat ...

Odbornost

Městské sadařství je velmi dobře placená profese, ve které chybí v Praze a okolí stovky odborníků pro správu ovocných stromů v soukromých zahradách.

Vztah k přírodě

Budou vědět, co přesně dělat, z jakého důvodu a s jakou reakcí stromu či keře v té které roční době. Porozumět znamená vytvořit si  vztah.

Experimenty

Výroba přírodních hnojiv a prostředků k ochraně, experimentování s moderními metodami řezu, roubování, jedlé pralesy. 

Možnost cestovat

Díky těmto dovednostem může Vaše dítě trávit celá léta po světe na farmách a sadech. Ne jako brigádník, ale jako specialista. Jako já kdysi. To byly časy.

Rodinná aktivita

Společná rodinná práce na zahradě není příliš oblíbenou činností. Ale společný zájem o projekt, viditelné výsledky práce a trocha té soutěživosti dělá divy.

Nový směr

Od péče o ovocné stromy a keře už je to jenom kousek k zahradní architektuře, založení vlastního sadu, k umění zpracovávat ovoce. K podnikání.

Trpělivost

Stromy stříháme kvůli jejich reakci na řez a ta někdy přichází po pár týdnech, někdy za čtvrt roku, někdy stříháme pro efekt v příštím roce. Nespěcháme.

Metodická práce

Každý jednotlivý řez a stříhnutí má svůj důvod a specifický termín. Péče o ovocné stromy a keře posílí vztah k metodické práci a zároveň rozvine zdravé selské uvažování.

Zdravý životní styl

Práce na čerstvém vzduchu, péče o živý organismus, fyzická náročnost. To vše s cílem vypěstovat si vlastní kvalitní ovoce. V zdravém těle zdravý duch.


KLUB je z 95% on-line, ale Vy budete na zahradě více než kdy dříve


Videa a živá vysílání

Půjdeme ruku v ruce s přírodou. Provedu Vás pomocí videí a živých vysílání celou sezónou. Vytvoříte si kalendář řezu své zahrady a z videí se naučíte vše potřebné o řezu a péči o stromy. Všechna videa Vám budou přístupná po celou dobu Vaší účasti v placeném kurzu.

Pracovní sešity pro děti

V průběhu sezóny Vám pošlu několik e-mailů, ve kterých najdete zajímavá témata týkající se stromů a jejich okolí. Získáte pracovní sešity, které Vaše mladé sadaře provedou zajímavými úkoly a v jejichž plnění jim budete pomáhat. Pomohu Vám na zahradě vytvořit něco, co bude výhradně v jejich péči.

Osobní setkávání v sadech a zahradách


Společné workshopy

Ve spolupráci se starostou obce Bořanovice, kde se starám o dvě stovky mladých ovocných stromů v obecních alejích a sadech a Zahradami Myšlín, kde se také starám o ovocné sady, uspořádám 3 setkání se svými posluchači a jejich dětmi. Ukážeme si prakticky techniky řezu pro příslušné období a seznámíme se s reakcí stromů na řez a jejich podobou po roce, dvou a třech letech péče.

Individuální konzultace

Ty, kteří mají zájem o individuální workshopy  přímo na své zahradě, zařadím do harmonogramu Hodinového sadaře. Vzhledem k mé vytíženosti na jaře a v létě negarantuji, že se na všechny zájemce dostane. Tyto individuální návštěvy je třeba objednávat standardní cestou přes mou stránku pro sjednání návštěvy zahrady. Stejně tak WhatsApp a telefonické konzultace.

Registrace do KLUBU s měsíčním členským příspěvkem 320 korun

Sledujte bezplatný kurz na Facebook

I když se rozhodnete nevstoupit do placeného kurzu, nikam neutíkejte. Budu klíčové díly, některá živá vysílání a sem tam i pracovní listy publikovat na Facebook profilu kurzu. Tak kurz lajkněte, sledujte a užijete si ho.


Sdílejte tento kurz se svými přáteli