PŘEČTĚTE SI MIKRO-PŘÍBĚH

JÁ A OVOCNÉ STROMY

POZNEJTE SVÉHO SADAŘE. 

KAREL MAROUŠEK

Od roku 2017  poskytuji služby HODINOVÝ SADAŘ a KONZULTANT ŘEZU A ROUBOVÁNÍ OVOCNÝCH STROMŮ. Je Vás mnoho, kdo chcete o své vlastní stromy pečovat sami a s láskou, tvarovat je, zušlechťovat,.. ale chcete si to dělat sami. Méně práce pro mne, ale o to zajímavější je pro mne má návštěva. Poradím Vám velmi rád jak s řezem, tak s roubováním. Nebo Vám pomohu.

Prostě mi zavolejte.

734 490 779

DŮLEŽITÉ MEZNÍKY
 

1994  ZALOŽENÍ FARMY

Když mi bylo 15, s rodinou jsme se přestěhovali z Prahy na chalupu ve středních Čechách a začali jsme hospodařit na 10 hektarech polí, luk a sadů. Pár kraviček, pár ovcí, pár koní. A spousta stromů.
 

1994 - 97 ZEMĚDĚLSKÁ ŠKOLA

Když už jsem se vydal cestou udržitelného zemědělství, jasnou volbou pro mne byla střední zemědělská škola. Mohl jsem si teorii ihned ověřovat v praxi. Jako farmář jsem měl možnost během studia projít bezpočtem stáží.
 

1997  PRVNÍ STÁŽ V NORMANDII

Celé léto 1997 jsem strávil na stáži na farmě v Normandii. Staral jsem se o několik krásných jabloňových sadů a samozřejmě - pomáhal při výrobě cideru. A pak jsem si to zopakoval ještě další léto. A další.
 

2011 - 2016  LÉTA V PROVENCE

Projel jsem desítky farem a sadů ve francouzské Provence. Je to pro mne srdeční záležitost. Nejdříve sám a poté i s mou přítelkyní, nyní manželkou. Odjížděl jsem v květnu, vracíval se v říjnu.


2017, 2020  NAROZENÍ SYNŮ

Narozením mých dvou synů se péče o naše ovocné stromy stala ještě důležitější. Kluci potřebují kvalitní jídlo plné vitamínů a domácí ovoce je jejich ideálním zdrojem.